Ako vybrať kanister

Materiál kanistra – čo budeme v kanistri uchovávať?

Kanistre na vodu

Ako je z názvu viditeľné, ide o kanistre na uchovávanie vody. Väčšinou obsahujú výpustnú hubicu alebo kohútik. Bývajú vyrobené z pevného plastu, často majú potravinový atest.

Plastové PET kanistre

Určené na skladovanie a prepravu kvapalín v potravinárskom, farmaceutickom alebo chemickom priemysle. Sú vyrobené z termoplastu, ktorý sa najčastejšie používa ako obalový materiál na potraviny, nápoje aj iné kvapaliny. Sú veľmi odolné voči nárazu a ľahké.

Agro kanistre

Sú vhodné na skladovanie a prepravu kvapalných agrochemikálií, ako sú rôzne druhy hnojív a postrekov. Sú väčšinou vyrobené z trojvrstvového vysokohustotného polyetylénu, ktorý zabraňuje prieniku aj veľmi agresívnych látok.

Antikorové kanistre

Sú určené predovšetkým na horľavé kvapaliny, sú teda vhodné na bezpečnú prepravu benzínu, vykurovacích olejov či ropy. Sú vyrobené z hrubej antikorovej ocele a bývajú vybavené kvalitným tesnením, ktoré odolá väčšine chemikálií.

Plechové kanistre

Kanistre z pocínovaného plechu sa používajú v situáciách, kedy by skladovaná látka narušovala plastové kanistre. Používajú sa na uskladnenie lakov, riedidiel, tmelov, olejov a pod. Dostať ich aj s certifikáciou na prepravu nebezpečných látok.

Kanistre na pohonné hmoty

Určené na skladovanie a bezpečnú prepravu benzínu, nafty a vykurovacích olejov. Bežne vyrábané z vysokohustotného polyetylénu. Sú veľmi odolné voči mechanickému poškodeniu.

Antistatické kanistre

Sú vyrobené z upraveného vysokohustotného polyetylénu, ktorý poskytuje antistatické vlastnosti vďaka svojej elektrickej vodivosti. Používajú sa na skladovanie a prepravu benzínu, nafty a vykurovacích olejov.

Objem kanistra – koľko kvapaliny budem v kanistri uchovávať?

Rozhodujeme sa individuálne podľa našich skladovacích potrieb. Prirodzene na skladovanie pohonných hmôt v domácej garáži nám postačí kanister s objemom niekoľko litrov, pre priemyselné sklady a distribučné centrá budeme voliť kanistre s objemami v desiatkach litrov.

Je ku kanistru potrebné príslušenstvo?

Ku kanistrom je bežne poskytované príslušenstvo. Najmä výpustné kohútiky k plastovým typom, dávkovacie pumpičky, uzávery s odvzdušňovacou membránou, kľúče na jednoduchú manipuláciu s uzávermi alebo výpustné hubice.

Objednávka katalógu 2018
Bring your rogue buying under control

Tel.: 02/436 343 06, e-mail: manutan@manutan.sk.

Rýchla objednávka
Kontakt
Máte otázku alebo potrebujete poradiť? Bez obáv nás kontaktujte zadarmo na 02 436 343 06.

Kontaktujte nás