Ako vybrať policový vozík

Aký policový vozík vlastne potrebujem? Kde ho budem využívať?

Policové vozíky nachádzajú rôzne uplatnenie a my si musíme uvedomiť, ktoré z nich je pre nás vhodné. Potrebujeme vozík do kancelárie, do dielne alebo na servírovanie? Je jasné, že si nebudeme do kancelárie kupovať vozík so zvýšenou nosnosťou a robustnou konštrukciou. V prvom rade teda zvolíme z niekoľkých základných typov:

Kancelárske policové vozíky

Uplatnia sa v kanceláriách, na sekretariátoch a úradoch, ale aj doma v pracovni. Väčšinou ide o vozíky s nižšou nosnosťou, vybavené priehradkami na dokumenty, prípadne písacie potreby, pečiatky a pod. Často sú vybavené držiakom na fascikle alebo sú určené špeciálne pre ne.

Servírovacie policové vozíky

Prichádzajú na rad v jedálňach, v nemocniciach na rozváženie jedla, v reštauráciách. Vyznačujú sa jednoducho umývateľným povrchom a sú vybavené držadlami.

Antikorové policové vozíky

Vhodné do prostredia so zvýšenou vlhkosťou, najmä v potravinárskom priemysle, v chladiarňach, mraziarňach a pod.

Antistatické policové vozíky

Veľmi špecifické vozíky z materiálov, ktoré zamedzujú tvorbe statickej elektriny, obzvlášť vhodné na antistatické pracoviská a do prevádzok, kde je nutné statické výboje eliminovať (drobná elektronika a pod.).

Dielenské policové vozíky

Väčšinou sa vyznačujú vyššou nosnosťou a ďalšími vlastnosťami, ako sú protišmykové police, brzdené kolesá, hrany proti spadnutiu predmetov a ďalšie.

Je dôležitá nosnosť a počet políc?

Oba parametre sa budú odvíjať od konkrétneho použitia. Potrebujeme vozík do dielne? Volíme vyššiu nosnosť. Počet políc je čisto na našich osobných preferenciách a potrebách. Ak bude potrebné na vozíku voziť drobnejšie predmety alebo materiál, radšej zvolíme tri police, ak ale budeme prevážať bremená väčšie, zvolíme radšej police dve, čím nám spodná poskytne väčší priestor na uloženie bremena.

Čo sa týka nosnosti, mali by sme si ustrážiť najmä nosnosť na polici, aby sme ju nevhodne nepreťažili a nevystavili sa tak nebezpečenstvu poškodenia vozíka a aby sme predišli prípadným úrazom alebo poškodeniu prevážaného predmetu.

Aké voliť kolieska?

Policové vozíky sú v drvivej väčšine prípadov vybavené plnými kolieskami. Podľa priestorov, v ktorých budeme vozík používať (sklad, kancelária, jedáleň, dielňa), by sme mali voliť také, ktoré napríklad nebudú špiniť, teda nebudú zanechávať na podlahe šmuhy. Určite stojí za zváženie zaobstarať si vozík, ktorý je vybavený kolesami s brzdou alebo ochrannými krytmi proti prejdeniu po nohe.

Objednávka katalógu 2018
Bring your rogue buying under control

Tel.: 02/436 343 06, e-mail: manutan@manutan.sk.

Rýchla objednávka
Kontakt
Máte otázku alebo potrebujete poradiť? Bez obáv nás kontaktujte zadarmo na 02 436 343 06.

Kontaktujte nás