Ako vybrať štítkovač

Kde a ako budem štítkovač využívať? Doma alebo v práci?

Modely štítkovačov by sa v zásade dali rozdeliť na dve skupiny: na osobné alebo pracovné (priemyselné) použitie. Od toho sa potom odvíjajú ich ďalšie typy, pretože prístroje na použitie doma nemusia byť vybavené toľkými špecifickými funkciami ako tie, ktoré sa využívajú v pracovnom prostredí (sklady, logistické centrá).

Prvá vec, nad ktorou teda musíme premýšľať, je to, kde a ako budeme prístroj využívať.

Aký typ pre mňa bude vhodný?

Existujú v zásade tri typy štítkovačov, ktoré môžeme podľa ich špecifických funkcií rozdeliť na: využitie doma, teda málo časté a nenáročné, alebo, naopak, časté a špecifické využitie v práci.

Mechanické štítkovače

Vyznačujú sa nízkou obstarávacou cenou, pretože všetky ich súčasti sú mechanické – písmená a číslice sa silou vytlačujú do pásky. Sú vhodné na občasné použitie doma alebo kancelárii, napríklad na označenie fasciklov či škatúľ uložených v pivnici, na pôjde a pod.

Digitálne štítkovače

Ich obstarávacia cena je vyššia, písmená a číslice sa najskôr napíšu na klávesnici, ktorou je prístroj vybavený, a až potom si štítok vytlačíme. Sú vhodné, najmä ak plánujeme tlačiť štítky častejšie, pretože oproti mechanickým modelom je samotná tlač mnohonásobne rýchlejšia. Pre pracovníkov v teréne sú vhodné modely vybavené špeciálnymi znakmi. Najmä ide o veľkú škálu špeciálnych symbolov, napríklad pre elektrikárov, alebo vyššie rozlíšenie tlače pre tlač čiarových kódov. Samozrejmosťou bývajú rôzne puzdrá alebo pútka na opasok, aby sa pohodlnejšie prenášali.

Stolové štítkovače

Stolové štítkovače majú jednoznačnú výhodu v rýchlosti práce. Sú schopné tlačiť veľké množstvo štítkov v krátkom čase. Klávesnica býva rozložená podobne ako v prípade stolového počítača, takže písanie štítkov je oveľa komfortnejšia a rýchlejšia záležitosť. Ponúka taktiež možnosť voliť rôzne šírky pások.

A čo pripojenie napríklad k PC?

Existujú aj prístroje, ktoré nie sú vybavené klávesnicou a pripájajú sa iba k osobnému počítaču. Plnia teda najmä funkciu tlačiarne. Tieto modely sú vhodné, najmä ak budeme potrebovať tlačiť profesionálne štítky s grafickými prvkami a pod. Návrh štítkov prebieha v programe, ktorý sa nainštaluje do počítača. Umožňujú nám tlačiť písmo rôznych fontov, veľkostí alebo aj automaticky tlačiť štítky z vopred pripravených textových databáz.

Objednávka katalógu 2018
Bring your rogue buying under control

Tel.: 02/436 343 06, e-mail: manutan@manutan.sk.

Rýchla objednávka
Kontakt
Máte otázku alebo potrebujete poradiť? Bez obáv nás kontaktujte zadarmo na 02 436 343 06.

Kontaktujte nás